Kooli töö ja pere kõrvalt – võimatu?
Septembrikuus, kõik on uus ja paljud alustasid taas õpingutega ning seda palgatöö- ja perekohustuste kõrvalt – kes astus kõrgkooli, kes võtab pikemaid kursusi ning kes alustab tööalase täiendõppega jm. Igatahes on igasugune õppimine põnev ja hariv kuid kindlasti ka parajalt suur väljakutse, kui kooli kõrval on juba teised põhikohustused. Äsja ülikooli astunud tudeng, kes on tulnud keskkoolist, ilmselt kaalub just vastupidist varianti – kas õppimise kõrvalt jääb aega ja tahet lisaks ka tööl käia? Kas tööandja toetab ja väärtustab õppimist?
Mida kasulikku annab õppimine?
- Lisab enesekindlust;
- Avardab maailmapilti;
- Annab valitud valdkonnas teadmisi juurde.
Esialgu tundub pere- ja tööinimesel koolis käia võimatu just aja puuduse tõttu. Paljud kas loobuvad või ei jõua õppima minek mõttest kaugemale, kuigi tahtmine on olemas. Lisaks ajapuudusele pole tihti ka julgust.
Otsustamisele aitab kaasa:
- Tahe ja vajadus;
- Motivatsioon;
- Ajaplaneerimine;
- Pere, sõprade ja tööandja toetus;
- Rahalised ressursid.
Kui Sa oled otsustanud asuda õppima ning oled valiku ees, kuhu õppima minna, aitab kaasa korralik eeltöö:
- Võrdle õppevorme ning leia omale sobiv (koostöös pere ja tööandjaga). Õppevorme on erinevaid – kaugõpe, päevane õpe, täiendkursused jne.
- Planeeri juba varakult oma aega. Mõtle, kuidas Sa saaksid oma aega efektiivselt jagada. Jäta aega ka puhkuseks ja pere pisemate jaoks.
BestCredit.ee väärtustab õppimist ning paljud meie töötajatest on õpilased – kes täiendab ennast tööalaselt, kes õpib midagi enda silmaringi laiendamiseks ning kes on tudeng ülikoolis. Toetame oma töötajaid ajaplaneerimisega ning motiveerime õppima.