Laenamine – lahutamatu osa tänapäeval

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Tänapäeval on laenamine muutunud üheks igapäevaelu lahutamatuks osaks ja lausa elustandardiks.

Laenu võtmisega rahuldavad inimesed vajadusi ja soove, mida nende sissetulek korraga ei võimalda soetada, olgu selleks siis tarbeese või unistuste elluviimine. Olgem ausad, see on ka väga mugav variant ja inimesed saavadki reaalselt ja kiiresti lubada seda, mis oli kunagi kättesaamatu ja vajas palju aega, et tarbesoov või unistus teostada. Tihti loobuti mõnest soovist ja soov jäi unistuseks.

Ajaga on kasvanud krediidi võtmise võimalused laiemaks, kiiremaks, mugavamaks, kuna on kasvanud ka meeletu tarbimisvajadus, mis on omakorda tingitud kirjust kauba- ja tootevalikust. Inimesed julgevad tarbida ja ka laenu võtta. Enamikus peredes tänapäeval on mõni laen, järelmaks või liising. Kahjuks kõigil ei jätku külma närvi, et loobuda liigsetest ahvatlustest. Elame ajajärgul, mil intressid on kõrged, kuid vaatamata sellele püsib laenamine aktiivsena. Milline laenutoode siis on kõige optimaalsem ja produktiivsem?

PwC 2013 aasta uuringu kohaselt ainuüksi Euroopa Liidu 27 liikmesriigi koguvõlg on kasvanud 10 triljoni euroni, mis teeb üle 20 000 euro iga eurooplase kohta.

Laenutoodete valik on muudetud niivõrd suureks, et igaüks võib leida enese jaoks sobiva teenuse kas liisingu, kinnisvaralaenu, järelmaksu või siis krediitkaardi näol. Selleks, et tarbimisega liiale ei mindaks, peab laenu kasutamisel olema kindel eesmärk – kodu remontimine, kinnisvara soetamine või jooksvate kulude katmine. Emotsioonide ajel ning läbimõtlematult võetud laen võib viia makseraskusteni või koguni lõksu, kus pidev laenamine muutub väljapääsmatuks olukorraks.

Selleks, et tarbida laenuteenuseid, peab hoolitsema oma laitmatu krediiditausta eest. Oluline on, et ei tekiks võlgnevusi, mis ühel hetkel jõuavad avalikku maksehäireregistrisse või koguni kohtusse. Kõik see piirab normaalse elu kulgu.

Enne laenamist peaks selgeks tegema, kust on kõige kasulikum laenu võtta, millised on kulutused algsele summale. Laenuga seotud kulutuseks on eelkõige intress, mille suurussõltub aga laenuliigist ning laenuandjast. Alati tuleb tähelepanu pöörata võimalikele lisatasudele. Laenamine on siiski kahepoolne suhe, kus mõlemal poolel on oma kohustused.

BestCredit pakub oma klientidele usaldusväärset ja vastutustundlikku laenuteenust- arvutame välja mõistliku laenukoormuse, hoiatame laenu võtmisega seotud ohtude eest ning läheneme igale kliendile individuaalselt. Väärtustame oma lojaalseid püsikliente, luues soodsamaid tingimusi ning erinevaid kliendiprogramme.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga